Detta är vårt fotografiska forum där besökare kan dela bilder på deras pågående modellprojekt (pågående eller färdiga), för att kunna få feedback och konstruktiva kommentarer. För att lägga upp en bild, klicka på fliken Bilagor under inläggets testruta. Klicka på Lägg till filer för att ladda upp dina bilder, upp till tre bilder per inlägg. 800 × 600 pixlar är lagom storlek.
Hade planerat färgschemat för WZ-H men när det var dags för dekaler så kom jag fram till att det är fel bokstäver jag hade. Dom är för breda.
Då detta är ett "bonusbygge" som jag bygger enbart p.g.a. att jag lyckats köpa två ex så struntade jag i allt och tog märkningen från byggsatsen istället.
Senare kom jag på att jag kan lika gärna ha fel typsnitt men rätt märkning istället för fel märkning till färgschemat så jag testade att ta bort dekalerna med tejp. Så bort med dekaler och på med nya.