Detta är vårt fotografiska forum där besökare kan dela bilder på deras pågående modellprojekt (pågående eller färdiga), för att kunna få feedback och konstruktiva kommentarer. För att lägga upp en bild, klicka på fliken Bilagor under inläggets testruta. Klicka på Lägg till filer för att ladda upp dina bilder, upp till tre bilder per inlägg. 800 × 600 pixlar är lagom storlek.
Hej!
Här är några bilder på min dragster som fick IPMS utmärkelse på Open.
Ramen är lödd av mässingsrör, allt trä är rkt. trä, och bilen är byggd i ett försök till Steampunk-stil.
//Leif
Grattis till dessa skapelser! Man undrar ju varför ingen gjort liknande i verkligehten av en Corvette eller en Kleinbus?. Tror du skulle passa bra som bilbyggare
Henrik R skrev:Grattis till dessa skapelser! Man undrar ju varför ingen gjort liknande i verkligehten av en Corvette eller en Kleinbus?. Tror du skulle passa bra som bilbyggare
Tack Henrik och alla ni andra för era uppskattande ord, de värmer stort!!! Klart jag skulle vilja bygga en 1/1 bil, men varken möjlighet eller finanser finns det just nu..
Mvh
//L
Din steampunk-dragster var störtskön! Jag stod länge och beundrade din skapelse och fascinerades av alla små fina detaljer. En härlig kombination av fantasi och utsökt hantverk!