Detta är vårt fotografiska forum där besökare kan dela bilder på deras pågående modellprojekt (pågående eller färdiga), för att kunna få feedback och konstruktiva kommentarer. För att lägga upp en bild, klicka på fliken Bilagor under inläggets testruta. Klicka på Lägg till filer för att ladda upp dina bilder, upp till tre bilder per inlägg. 800 × 600 pixlar är lagom storlek.
Annars fick den där lilla fina stugan mig att tänka på stugan i skärgården i tv-serien Tre Kärlekar. Men färgerna, bokstäverna och siffrorna antyder något annat... *ler*
Vänligast / André
Bättre allt för många obyggda och påbörjade modeller i garderoben och i lådor än en enda modell för lite...
Lite av vad som finns i vitrinet...
S 26 "6" (Airfix), J 26 "Gul H" (Hasegawa), J 26 "Vit Bertil" (Heller).
Dags att börja sy ihop tornet. Första sidan limmas på plats.
Följt av nästa men nu blir det jobbigare. Alla krysstag måste måttats ut och limmas på plats. Ännu värre blir det när sista sidan är på plats. Då ska krysstagen in i konstruktionen utifrån. Det kan bli lite trångt att jobba.