Detta är vårt fotografiska forum där besökare kan dela bilder på deras pågående modellprojekt (pågående eller färdiga), för att kunna få feedback och konstruktiva kommentarer. För att lägga upp en bild, klicka på fliken Bilagor under inläggets testruta. Klicka på Lägg till filer för att ladda upp dina bilder, upp till tre bilder per inlägg. 800 × 600 pixlar är lagom storlek.
Mycket snygg! Men en liten detalj som jag tycker stör är att den omålade kanten på yttervingen blir bredare ju längre in vi kommer. Så såg det inte ut i verkligheten och det syns lite för mycket för att jag inte skall störas av det. Du är inte ensam att ha missat det och bygger du fler så uppskattar åtminstone jag om du tänker på det. Här kommer en bild som visar vad jag menar. Men för övrigt – mycket fint!
Takk for tilbakemelding, det noteres og skal huske på det neste gang jeg lager en Draken. Jeg setter stor pris på kreativ kritikk, dette hjelper meg å gjøre en bedre modell og bli en bedre modellbygger
Håller med om allt beröm, den ser riktigt fin ut! Härliga nyanser i målningen! Dock tror jag att du har råkat välja fel fentopp och - tror jag - även fel vingspetsar. De som du använt hör till den danska versionen. Men det borde ju gå att åtgärda hyfsat enkelt. Det gäller även kanonöppningarna som bara fanns på den danska, den svenska spanaren var obeväpnad. Men det här är bara detaljer som en Drakennörd som jag tänker på. Alla andra ser en helhet som ser väldigt bra ut. Kul att se dina fina svenska byggen!